ISACA Katowice -> AGH Kraków 

 

  ISACA Katowice Chapter Meeting

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie do Krakowa w dniu 
14 grudnia 2016 (środa) w godz. 17.30-19:55
na Akademii Górniczo Hutniczej
Katedra Informatyki, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji,
pawilon D17 sala 1.20
ul. Kawiory 21 (główne wejście od ulicy Nawojki przy zbiegu ulic: Czarnowiejska, Nawojki i Kijowskiej)

„Czy można tworzyć

bezpieczne oprogramowanie  ?

Tak z ISO/IEC 15504 (SPICE) !!!”

 

Rejestracja i uczestnictwo  w spotkaniu zapewnia uzyskanie 2 PKT CPE

Wydarzenie organizowane że dzięki gościnności Katedry Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym: Izbą Rzeczoznawców PTI , Oddziałem Małopolskim PTI oraz Oddziałem Mazowieckim PTI  jak również Polskim Oddziałem IEEE Computer Society
Patronat medialny Dziennik Internautów

PROGRAM SPOTKANIA

 

17:30-18:00 Norma ISO/IEC 15504 jako remedium na złożoność współczesnego oprogramowania

Adam Mizerski - Prezes ISACA Katowice Chapter & dr Andrzej Niemiec - Izba Rzeczoznawców Polskiego Towarzystwa Informatycznego, audytor normy ISO/IEC 15504 Information Technology – Process Assessment (SPICE) - jest specjalistą w zakresie wdrażania norm dotyczących informatyki
i systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Prowadzi również szkolenia pracowników z tego zakresu. W firmie PRIM zajmuje się tworzeniem oprogramowania do wspomagania systemów zarządzania oraz doradztwem.
Od 2000 roku współpracuje z Bureau Veritas Certification jako audytor wiodący z zakresu jakości a od 2006 – jako audytor wiodący z bezpieczeństwa informacji (ISO IEC 27001), jest również biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Świdnicy i Warszawie a także biegłym skarbowym z zakresu informatyki. W roku 2001 został rzeczoznawcą Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od 2016 roku jest biegłym z zakresu informatyki do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.
Od 2003 roku jest członkiem komitetu technicznego nr 171 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. sieci komputerowych i inżynierii oprogramowania.
Wdrażał systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji w wielu firmach.
Prowadził audyty jakości i bezpieczeństwa informacji m.in. w firmach branży energetycznej, paliwowej i motoryzacyjnej w Polsce i za granicą. Wykonał i wdrożył autorski system do zarządzania procesem kontroli wewnętrznej w Dominet Bank (później PNB).
Jest autorem licznych publikacji w czasopismach naukowych i popularnonaukowych.

 

18:00-18:40 Norma ISO/IEC 15504 jako narzędzie procesowego zarządzania bezpieczeństwem

Sylwia Wystub Dyrektor ds. Bezpieczeństwa, Interia.pl

Jest doświadczoną specjalistką  w dziedzinach audytu wewnętrznego,  zarządzania obszarem  IT, bezpieczeństwem informacji, ciągłością działania,  zarządzania projektami, zarządzania ryzykiem. Przez kilkanaście lat była  pracownikiem sektora bankowego w Polsce, pełniąc kierownicze funkcje m.in. w Departamencie IT, Wdrażania Systemów Informacyjnych oraz departamencie audytu wewnętrznego. Na Politechnice Warszawskiej w latach 2003 -2013 prowadziła zajęcia na studiach podyplomowych Jakość i bezpieczeństwo informacji w środowisku IT. Od 2004 r. jako właściciel firmy AKSIS współpracuje na stałe z wieloma firmami i organizacjami, prowadząc m.in. szkolenia, projekty wdrożeniowe oraz audyty.
Posiada certyfikaty  CISA, od 2001 r., ABCP (Associate Business Continuity Professional), od 2010 r. oraz egzaminy audytora wiodącego ISO 27001 – System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, audytora wiodącego ISO 22301, System Zarządzania Ciągłością Działania, audytora ISO 20000 – System Zarządzania Ciągłością Usług, Assessora ISO 15504 – Information Technology – Process Assessment (SPICE).
 

18: 40-19: 20 Case Study praktycznego zastosowania normy ISO/IEC 15504 do oceny poziomu dojrzałości organizacji w zakresie bezpieczeństwa 

Piotr Falc - Izba Rzeczoznawców Polskiego Towarzystwa Informatycznego, audytor normy ISO/IEC 15504 Information Technology – Process Assessment (SPICE), absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Informatyka, podyplomowe studia ukończył także na uniwersytecie Gdańskim w 2003 roku na kierunku "Rachunkowość i Finanse" oraz w 2016 roku na kierunku "Psychologia przywództwa w organizacjach". Specjalizuje się w zarządzaniu organizacjami IT oraz złożonymi projektami i programami IT.
Posiadacz certyfikatów ITIL V3, Prince2, ISO27001 auditor, Kierownik Projektów na lata 2014-2020 oraz rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Specjalizuje się w transformacji działów IT, identyfikacji i optymalizacji procesów oraz wdrażaniu zmian. Ostatnie siedem lat związany z Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej gdzie zajmował się doskonaleniem procesów i budową jednostki obsługującej całą uczelnię od strony informatycznej.
Poza pracą zapalony rowerzysta i turysta. Ma na swoim koncie między innymi rajd dokoła Polski w 26 dni na trasie 2672 km. oraz wiele ciekawych wycieczek rodzinnych po Kaszubach, Mazurach, Warmii, Jurze, Szwecji, Czechach i na Pomorzu. Lubi eksplorować nowe obszary i dzielić się nabytą wiedzą oraz doświadczeniem z innymi.

  

19:20-19:50 Dyskusja: ISO/IEC 15504 czy i dlaczego warto ?

 20:00 -  After party …

 

ZAPRASZAMY - WSTĘP WOLNY

Rejestracja i uczestnictwo  w spotkaniu zapewnia uzyskanie 2 PKT CPE

UWAGA: Wykorzystując możliwości nowych technologii spotkanie odbędzie się równolegle w Krakowie i Warszawie połączonych mostem wideokonferencyjnym. Prelegenci będą prezentować swoje wystąpienie w Krakowie, a dwustronne połączenie wideokonferencyjne umożliwi uczestnictwo i zadawanie pytań obecnym w Warszawie.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o bezpłatną rezerwację udziału w spotkaniu na  

PTI Oddział Mazowiecki  

KRAKÓW  

http://isaca-2016-12-14-krakow.evenea.pl/  

 Akademia Górniczo Hutnicza Katedra Informatyki, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji,
pawilon D17 sala 1.20
ul. Kawiory 21 (główne wejście od ulicy Nawojki przy zbiegu ulic: Czarnowiejska, Nawojki i Kijowskiej)

 

 PTI Oddział Małopolski

WARSZAWA (tylko 50 miejsc)

multimedialna sala wideokonferencyjna Polskiego Towarzystwa Informatycznego ul. Solec 38 lok. 103 00-394 Warszawa

http://isaca-2016-12-14-warszawa.evenea.pl/


Patronat medialny Dziennik Internautów

 Dziennik Internautów


Wydarzenie organizowane że dzięki gościnności Katedry Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym: Izbą Rzeczoznawców PTI , Oddziałem Małopolskim PTI oraz Oddziałem Mazowieckim PTI  jak również Polskim Oddziałem IEEE Computer Society 


IR PTI